Porady

Ewolucja 4x4

Napęd na cztery koła nie jest  już wyłącznie domeną samochodów terenowych. Pojawia się w różnego rodzaju pojazdach uterenowionych i rodzinnych kombi. Jak ewoluowało to rozwiązanie i czego oczekują od niego użytkownicy?

zobacz więcej

Bezpiecznie na ferie

Premio Opony-Autoserwis i psycholog transportu podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę, by bezpiecznie dojechać z rodziną do miejsca zimowego wypoczynku.

zobacz więcej

12 porad Goodyeara na wakacyjny sezon podróży samochodowych

42% zagranicznych wojaży Europejczyków odbywa się drogą lądową, z czego 65% samochodem lub pojazdem silnikowym. Taka forma wyjazdów stanowi duże wyzwanie i wiąże się m.in. z obciążeniem auta, podróżą z rodziną wymagającą uwagi oraz ekstremalnie wysokimi temperaturami. Bezpieczeństwo na drodze jest tutaj sprawą kluczową, dlatego Goodyear radzi jak poczuć się pewnie i bez problemu dotrzeć do celu, wybierającsię samochodem na wakacje.

 

zobacz więcej

Shell radzi jak dbać o silnik

Nietypowy odgłos silnika, dziwny zapach w aucie, czy wyciek i plama pod samochodem, to często symptomy poważnej awarii. Przegląd w serwisie raz do roku może nie wystarczyć, aby mieć pewność, że nasze auto działa sprawnie. Dlatego, poza sprawdzeniem kontrolek, warto od czasu do czasu samodzielnie upewnić się, czy w silniku wszystko działa sprawnie. Jak? Wystarczy być czujnym, słuchać i obserwować pracę silnika.

zobacz więcej

Stare auto i co dalej?

Często dzieje się tak, że decyzja o zakupie starego auta zapada w sercu, a nie w rozumie. Tak było w moim przypadku i z takimi historiami spotykam się bardzo często na zlotach. Pół biedy gdy mamy garaż, dużo czasu i pieniędzy, a model auta, które wybraliśmy był dość popularny w swym czasie lub też, jak w przypadku BMW, wszystkie części, nawet do 30 letnich aut można nadal dostać u dealera .Gorzej kiedy trafiliśmy na auto, które nawet w swoim czasie uznawane było za „rodzynek”. Co wtedy?
zobacz więcej

Ekojazdę da się zmierzyć!

Dla firm z branży transportowej niezwykle istotny jest wpływ ich działalności na środowisko. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw szuka rozwiązań, które pozwalają nie tylko na optymalizację kosztów prowadzonej działalności, ale także umożliwiają monitorowanie ekologicznego stylu jazdy kierowców i automatycznie mierzą emisję dwutlenku węgla. 

zobacz więcej